2022: REPORTÁŽ – Víkend otevřených zahrad s ukázkovým svatebním dnem

Děkujeme vám za návštěvu našich zahrad a za báječnou atmosféru, kterou jste nám pomohli vytvořit. Nádherný slunný víkend, květinová zákoutí všech odstínů, pestrý koncert ptáčků, stinné úkryty pod stromy,…takto u nás vypadá mnoho víkendů v roce, ale dny 11.-12. června byly mnohem radostnější. Branami našich Zahrad nad městem prošlo mnoho návštěvníků, kteří byly u nás úplně poprvé. A také přišlo mnoho našich stálých hostů a podporovatelů. A co bylo tak netradičního na těchto dnech?

 

Svatební výzdoba:

Zahradu Anastazii jsme oblékli do svatebního kabátku, dekorovali do světlých svatebních tónů, brány oblékli do lehkých svatebních závojů a zákoutí zjemnili baldachýny a dekoracemi z makrame.

 

Dobroty od našich spřátelených:

Catering Bylinková – zážitkové svatební menu, kde jsme mohli ochutnat třeba: 

  • Svíčkovou z jelena s karlovarským knedlíkem, šlehačkou a brusinkami
  • Miniburger z hovězího masa, rajčatovým dipem, čedarem, salátem a kaparovou majonézou
  • Trhaný salát s medovým dresinkem, kozím sýrem a pampeliškovým medem
  • Rajčatovou polévku, krevetový špíz na rozmarýnu
  • Trhanou kachnu, kváskový chléb, kimči
  • Sorbety z rebarbory se zázvorem a varianta s jahodami
  • …a také jste si odnesli jejich dobroty sebou domů.

Vegetárna Impala – báječné delikatesy v podobě:

  • Špaldových povidlových mrkvánků
  • Donuty s mandlemi a kokosem

Sladké dobroty s láskou pečené od našich zahrádkářů. Třeba taková lahoda od Bohunky, piškot s jahodami trhanými přímo v Komunitní Naší zahrádce.

A proslavené Jardovo placky pečené v hliněné peci přímo v Komunitní Naší zahrádce. Letos jste si chválili novinku, mix hruškových povidel s česnekem, která se hned v polovině soboty vyprodala. Záchranou pro neděli se stala švestková povidla od naší Irenky, která vyráběla ze švestek přímo ze Zahrady Anastazie.

 

Obchůdek s dárkovými předměty:

Novinka, kterou Irenka Kovářová, majitelka a tvůrkyně prostoru zahrad, namalovala, spatřili oči veřejnosti právě během tohoto víkendu. Obraz o rozměru 120x120cm, malba na plátně, nese název Velká bohyně. Mohli jste si před obraz sednout a nechat se vtáhnout do hlubin jeho poselství.

Tentokrát jsme celý prostor centra rozvoje Měsíčnice proměnili v obchůdek Tvorimesrdcem.cz. Běžně se tu konají kurzy o přírodních zahradách, hojnosti, ženské kruhy a prožitkové semináře, ale během tohoto víkendu zde byl příjemný obchůdek. Odnášeli jste si dárkové předměty pro vaše blízké, ale i pro vás samotné. Cennou inspiraci získali i snoubenci, kteří shánějí dary pro svatební hosty.

 

Program pro děti:

Děti očarovalo malování na obličej a rázem se zahrada proměnila v malé motýlky, ještěrky,… Nadšeně společně s rodiči objevovali víly a dozvídali se o jejich úlohách v naší Vílí stezce. A tvořili na jednotlivých dalších stanovištích, kde pro ně byly připravené úlohy s tématy z přírody.

 

Stromy poznání pro dospělé:

Naše stromy ožili tématy ženské a mužské moudrosti, vody, včeliček, učení Bruna Gröninga

Z celého srdce vám děkujeme a těšíme se na příští ročník – 10.-11.6.2023.

A vy, kdo jste k nám nemohl přijet a zažít slavnostní atmosféru tohoto víkendu, zveme vás alespoň na malou ochutnávku skrze FOTOREPORTÁŽ od naší fotografky Marti:

„Ano“

svatební obřady u nás